بازاریابی, فروش, تبلیغات, فروش اینترنتی, تبلیغات اینترنتی, بازاریابی اینترنتی, سئو, تجارت الکترونیک, برندینگ

طراحی سایت – آواتاج
logo

آواتاج

شرکت توسعه تجارت آواتاج ارایه کننده راهکارهای تجارت الکترونیک - بازاریابی اینترنتی - مدیریت ارتباط با مشتریان و هوش تجاری می باشد
info@avataj.com
031-33932425
031-33932422
09131098875
09130353597

طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت

برخی گمان می کنند طراحی سایت کاری ساده است که تنها با استفاده از برنامه نویسی وب می توان آن را انجام داد؛ این در حالی است که به هیچ وجه این موضوع صحیح نیست. طراحی سایت شامل چندین تخصص است که ترکیبی از دانش، تجربه، هنر و خلاقیت است. هرچند یادگیری طراحی سایت به صورت مبتدی با صرف زمان کم و استفاده از سیستم های مدیریت محتوا امکان پذیر است ولی یادگیری طراحی سایت حرفه ای به صرف زمان زیاد و کسب تجربه با تلاش و پشتکار زیاد نیازمند است. برای اینکه فرد به یک طراح سایت خوب بدل شود باید تمامی جنبه های طراحی سایت را بداند و از آن ها در طراحی استفاده کند. هرچند به نظر می رسد در دنیای امروز دیگر طراحی سایت کار یک نفر به تنهایی نیست و باید مجموعه ای از فعالیت ها در کنار هم جمع شوند تا بتوانند یک سایت را به سرانجام برسانند.
یک سایت که به صورت تخصصی طراحی شود حداقل به تخصص های زیر نیازمند است:
• گرافیک
• طراحی تجربه کاربری یا UX
• تحلیل فنی و محتوایی
• طراحی قالب با استفاده از CSS ، HTMLو Javascript
• برنامه نویسی CMS یا برنامه نویسی وب
• متخصص بهینه سازی حجم و سرعت ( صفحات، پایگاه داده و سرور )
• تخصص سئو سایت ( بهبود رتبه گوگل )
• تخصص بازاریابی اینترنتی
در آینده در مورد هر کدام از این تخصص ها به تفصیل سخن خواهیم گفت. نکته مهم اینکه تجربه و دانش ناکافی در هر یک از موارد فوق، سبب می شود سایت نهایی با کیفیت ناکافی و عدم موفقیت در اهداف تجاری و فنی روبرو شود. در ادامه با اهمیت هرکدام از این موارد به صورت مختصر اشاره می کنیم.

طراحی گرافیکی قالب سایت

طراحی گرافیکی سایت عاملی است که نقشی بسیار مهم در جذب مخاطبان به سایت ایفا می کند. پس از مراجعه ی مخاطبان به سایت و پیش از آنکه فرصت کنند تا محتوای سایت را بررسی کنند، این طراحی گرافیکی است که یک پیش زمینه ی ذهنی ناخواسته از کیفیت سایت در ذهن ایجاد می کند. طراحی تجربه کاربری

طراحی تجربه کاربری

انتخاب نادرست رنگ ها، روش های تعامل با کاربر و روش های اجرای فرآیندهای موجود در وبسایت سبب عدم موفقیت وبسایت خواهند شد. هرچند تمامی عوامل دیگر در شرایطی خوب قرار داشته باشند. این دانش در اصطلاح تجربه ی کاربری نام دارد.

تحلیل فنی و محتوایی

طراحی یک سایت حرفه ای باید بر اساس طرحی که پوشش دهنده ی نیازهای واقعی مخاطبان باشد. این طرح باید با هدف ارائه ی راه حلی برای مشکلات گروهی از کاربران بنا شود. پیدا کردن مشکلی موجود و پیدا کردن روش حل آن به آشنایی کافی با خدمات و محصولات موجود، توانایی های فنی بالقوه و بالفعل شرکت و سازمان و آشنایی کافی با بازار هدف و مشکلات موجود آماده سازی شود.

طراحی قالب با استفاده از CSS ، HTML و Javascript

پس از طی مراحل فوق، یک طرح گرافیکی برای صفحه ی اصلی سایت و برای صفحات داخلی سایت به صورت مجزا آماده سازی می شود. تبدیل این طرح گرافیکی به کدهای قابل درک برای مرورگر های اینترنتی، وظیفه ی طراح قالب سایت است. این کار می بایست توسط فردی که دانش و تجربه ی کافی در کدنویسی HTML، CSS و جاوااسکریپت را دارا باشد به انجام برسد.

برنامه نویسی CMS یا برنامه نویسی وب

پس از طراحی قالب سایت، بر اساس روش پیاده سازی فنی تعیین شده، برنامه نویسی سمت سرور یا پیاده سازی سایت روی یکی از سیستم های مدیریت محتوا، می بایست به انجام برسد. سیستم های مدیریت محتوا نرم افزارهایی هستند که امکان ایجاد یک سایت را بدون نیاز به برنامه نویسی یا با حداقل برنامه نویسی امکان پذیر می کنند. در هنگام استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس، جوملا و دروپال، تسلط بر شیوه ی عملکرد برای بهینه سازی و برای طراحی ساختاری که کارایی و قابلیت توسعه در آینده را تضمین کند، مورد نیاز خواهد بود.

متخصص بهینه سازی حجم و سرعت( صفحات، پایگاه داده، سرور )

سرعت بارگذاری سایت و سرعت پاسخگویی به حجم زیاد کاربران جز با بهینه سازی هوشمندانه قابل دسترسی نیست. به ویژه در سایت هایی که می بایست کاربران زیادی را پشتیبانی کند، بهینه سازی حجم سایت، سرور و پایگاه داده بسیار مهم است.

تخصص سئو سایت ( افزایش رتبه در گوگل )

یک سایت بدون بازدید کننده کافی، یک سایت شکست خورده است. در حال حاضر بیش از یک میلیارد سایت اینترنتی وجود دارند ولی تعداد اندکی از آن ها توانسته اند مخاطبان کافی را جذب کنند و از این راه به موفقیت دست پیدا کنند.
سئو روش و ابزاری است که رتبه ی سایت را در گوگل بهبود می دهد و با قرار گرفتن سایت در نتایج بالاتر گوگل، تعداد بازدیدکنندگان از سایت بیشتر خواهد شد.

تخصص بازاریابی اینترنتی

علاوه بر سئو روش های دیگری برای جذب مخاطبان بیشتر به سایت وجود دارد. از آن جمله می توان به ظرفیت های شبکه های اجتماعی و موبایلی و همچنین تبلیغات اینترنتی اشاره کرد. بسته به کارکرد، محتوا و بازار مخاطبان سایت، روش های متنوعی برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد که می بایست بهترین و کارآمدترین روش ها را شناسایی و در جهت افزایش بازدید سایت به کار گرفته است.
تمامی موارد بیان شده برای راه اندازی یک وبسیات قوی مورد نیاز است. البته همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد راه اندازی وبسیات کار ساده و راحتی است اما اینکه بتوان از این سایت کسب درآمد کرد یا خیر مسئله دیگری است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت