بازاریابی, فروش, تبلیغات, فروش اینترنتی, تبلیغات اینترنتی, بازاریابی اینترنتی, سئو, تجارت الکترونیک, برندینگ

انواع و روش های ویدئو مارکتینگ – آواتاج
logo

آواتاج

شرکت توسعه تجارت آواتاج ارایه کننده راهکارهای تجارت الکترونیک - بازاریابی اینترنتی - مدیریت ارتباط با مشتریان و هوش تجاری می باشد
info@avataj.com
031-33932425
031-33932422
09131098875
09130353597

انواع و روش های ویدئو مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ

انواع و روش های ویدئو مارکتینگ

اگر مقایسه کنیم که افراد علاقمند و غیر متخصص در مورد موضوعی مانند تکنولوژی فضایی و یا ماجراهای حیات وحش، آیا از تماشای ویدئو و فیلم مستند مرتبط با موضوع مورد علاقه ی خود بیشتر و بهتر استقبال می کنند یا ترجیح می دهند با مطالعه ی کتاب و جزوه و جستجو در شبکه های مجازی، اطلاعات لازم و مورد پسند خود را کسب کنند، می توانیم به نقش فایل های ویدئویی در برقراری ارتباط بهتر با مخاطبین، پی ببریم.

ویدئو مارکتینگ

در حقیقت این فایل ها با ارائه ی همزمان اطلاعات به صورت تصویر و صدا، باعث درک بیشتر و ذخیره ی بهتر مطلب در ذهن می شوند. چرا که بشر از ابتدا و از دوران کودکی، با دریافت تصویر و صدا به صورت همزمان، با جهان پیرامون خویش ارتباط برقرار کرده و آنچه می بایست فرا می گرفته را برداشت کرده است. لذا تماشای ویدئو، تناسب بیشتری با روش یادگیری و دریافت دیرینه ی انسان از دنیای اطراف دارد.
در همین راستا می توان اینطور تحلیل کرد که با توجه به اهمیت فرآیندهای بازاریابی به عنوان راه کارهای تاثیرگذاری بر ذهن و سلیقه ی مخاطب، این رشته ی همسو با تجارت و بازرگانی هم می تواند از فواید فیلم و به عبارت بهتر فایل های ویدئویی استفاده ی شایانی داشته باشد.
به همین دلیل یکی از روش های بسیار پرطرفدار در میان انواع بازاریابی، بازاریابی ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ است.
در حقیقت ویدئو مارکتینگ، به معنی ارائه اطلاعات لازم و مورد نیاز و شاید جالب توجه برای جامعه ی مخاطب محصول و خدمات است تا بتواند ضمن ارتباط بهتر و بررسی ملموس تر کالا یا پروژه ی ارائه شده، مقایسه ی عمیق تر و مستند تری بین انواع گزینه های قابل انتخاب گرفته و بهترین تصمیم گیری برای خرید یا برقراری رابطه ی تجاری را اتخاذ کند.
این رشته به صورت حرفه ای یکی از انواع بازاریابی آنلاین یا اینترنتی به حساب می آید و توانسته است با توجه به گسترش دانش و تخصص بازاریابی، جای خود را در میان انواع صنایع و حوزه های قابل معرفی باز کند.
ویدئو مارکتینگ در طول زمان تغییرات و چالش های منحصر به فرد خود را داشته و امروزه شامل انواع گوناگونی می شود که هر نوع می تواند مخاطبین خاص خود را جذب کرده و تاثیر متفاوتی بر ذهن مشتری یا علاقمند به ورود در یک پروژه ی تجاری بگذارد.
در حالت بسیار ساده، ویدئو مارکتینگ به معنی ارائه اطلاعات و معرفی محصول یا خدمات تحت یک فایل ویدئویی کوتاه است. البته این اتفاق لزوما به معنی تبلیغ برای فروش نیست، چرا که در این صورت بازاریاب و صاحب کالا و خدمات با ذهنیت و نگرش محدود و آسیب پذیری وارد حوزه ی بازرگانی و داد و ستد شده است. بلکه هدف از این کار، معرفی و ترویج نام و مشخصات برند و سازمان ارائه دهنده است. به عبارت دیگر، آشنایی مخاطب با برند فروشنده می تواند تاثیر بهتر، عمیق تر و با دوام تری در مقایسه با فروش داشته باشد.
یکی از ساده ترین انواع روش های این شاخه، روش سخنگو یا مجری برای معرفی می باشد. ظاهرا این روش را می توان یکی از قابل اجرا ترین روش ها دانست، چرا که صرفا به یک نفر اجرا کننده و همچنین متن و موضوع جذابی نیاز است. اما در واقع این روش در حین ظاهر غیرپیچیده ی خود، پیش نیازها و جنبه های مهم و گاهی پیچیده و حساب شده ای را می طلبد.
از جمله ظاهر و طرز صحبت و همچنین لحن بیان و میزان و نوع حرکات دست و صورت تاثیر بسیار زیادی در برقراری ارتباط با مخاطب خواهد داشت.
از طرف دیگر متن و موضوع و همچنین کلماتی که می بایست توسط مجری بیان و روی آنها تاکید شود نیز باید با حساسیت و دقت قابل توجهی انتخاب گردد.
از دیگر انواع ویدئو مارکتینگ مشابه نوع اول، نوع مصاحبه است. در این روش مخاطب ضمن آشنایی با برند و محصول و ایده ی قابل ارائه، نظر شخص سومی را نیز خواهد شنید. مهم نیست که این شخص لزوما مشتری قبلی و راضی از برند باشد یا یک نفر کمک مجری، بلکه مهم این است تا جای ممکن اطلاعات و مطالب به صورت متنوع از زبان بیشتر از یک نفر به گوش مخاطب برسد و بخش های مختلفی از انگیزه ی او را قلقلک دهد. چرا که هر یک از مصاحبه شوندگان می توانند تاثیر جداگانه ی خود را بر نگاه و دریافت مخاطب بگذارند.
از جمله سایر روش های ویدئو مارکتینگ، می توان به پاورپوینت، دموی زنده، فیلم زنده ی معرفی، و پخش عکس بهمراه صدای توضیح اشاره کرد.
همچنین ویدئو های آموزشی و یا تیزر های تبلیغاتی نیز از دیگر روش های رایج برای اطلاع رسانی در مورد قابلیت ها و توانمندی های فروشنده یا صاحب برند می باشد.

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت