بازاریابی, فروش, تبلیغات, فروش اینترنتی, تبلیغات اینترنتی, بازاریابی اینترنتی, سئو, تجارت الکترونیک, برندینگ

برند سازی – آواتاج
logo

آواتاج

شرکت توسعه تجارت آواتاج ارایه کننده راهکارهای تجارت الکترونیک - بازاریابی اینترنتی - مدیریت ارتباط با مشتریان و هوش تجاری می باشد
info@avataj.com
031-33932425
031-33932422
09131098875
09130353597
 

برند سازی

استراتژی برند

تدوین استراتژی برند

استراتژی برند برنامه بلندمدتی برای توسعه یک برند در راستای نیل به اهداف آن است. در تدوین استراتژی برند در ابتدا اهداف برند شما اعم از ماموریت و چشم‌اندازی که از آن انتظار می‌رود را تعریف می‌کنیم. سپس جایگاه برند در ذهن مخاطبان و در مقایسه با رقبا، مزیت رقابتی برند و تمامی کانال‌های ارتباطی، از قبیل تبلیغات، روابط عمومی و کانال‌های توزیع و … توسط تیم تحقیق و تحلیل گروه تاج مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

جایگاه‌یابی برند
معماری برند
ممیزی برند

تمامی استراتژی‌های بازاریابی براساس سه اصل بخش‌بندی (Segmentation) ، هدف‌گذاری (Targeting) و جایگاه‌یابی (Positioning) طراحی می‌شوند. این همان کاری است که ما در گروه تاج برای تعریف و ارتقای جایگاه برند شما انجام می‌دهیم. به این ترتیب که در ابتدا با استفاده ار نتایج تحقیقات بازار مخاطبان سازمان شما را شناسایی و دسته‌بندی می‌کنیم. سپس با استفاده از استراتژی‌های ارتباطی گروه‌هایی را هدف قرار می‌دهیم که کالا یا خدمت شما بهتر می‌تواند به نیاز آن‌ها پاسخ دهد. در نهایت نیز تلاش می‌کنیم که جایگاه برند شما را به‌نحوی در بازار تعریف کنیم که بهترین تصویر از آن در ذهن مخاطبان شکل گیرد و ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن نسبت به رقبا بارز شود.

معماری برند (Brand Architecture)

معماری برند (Brand Architecture) نشان‌دهنده ساختار یک برند در داخل یک سازمان است. برخی برندها ممکن است چندین برند یا شاخه تجاری دیگر را در دل خود جای دهند. به عنوان یک مشاور برند در گروه تاج برآنیم تا تجربه خود در معماری برند و اتخاذ استراتژی‌های موفق در زمینه مدیریت برندهای زیرمجموعه را در اختیار شما قرار دهیم.
برندها نیز درست به مانند موجودات زنده در طول زمان دستخوش تغییر و تحول می‌شوند. به‌همین منظور توجه به‌موقع و مداوم به این دارایی ارزشمند نقش حیاتی در موفقیت کسب‌وکارها بازی می‌کند. ممیزی برند (Brand Audit)، تمرینی مستمر برای بررسی سلامتی برند است. در گروه تاج برای ارائه این خدمت درباره بینش و نگاه مشتریان به برند شما تحقیق می‌کنیم. در این تحقیق ابعادی مانند میزان آگاهی از برند و مرتبط‌بودن برند با نیازهای مشتری، نقاط تمایز آن و میزان عمل برند به قول‌ها و وعده‌هایش مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معماری برند
نام گذاری

نام‌گذاری

در گروه تاج با علم به تمام عواملی که در انتخاب یک نام موثراند و با بهره‌گیری از تجربه‌ چندین ساله‌مان در مدیریت برند، به شما کمک می‌کنیم تا مناسب‌ترین نام را برای کسب‌وکارتان انتخاب کنید. ما اهمیت این مرحله از برندسازی را به خوبی درک می‌کنیم و تمام تلاشمان برآن است تا با آگاهی کامل از هدف سازمان شما و شناخت دقیق محصولات و خدمات آن نامی را به شما پیشنهاد دهیم که بهترین راوی هویت برند شما باشد.
تدوین برند پرسونا و استراتژی ارتباطی برند
پرسونای یک برند در برگیرنده ویژگی‌هایی است که شخصیت برند شما را تعریف می‌کند. چنانچه شما یک کارآفرین یا صاحب یک کسب‌وکار باشید، بدون شک واجد شایستگی‌های منحصربه‌فردی هستید که بیان‌گر هویت سازمانی برند شما است.

در گروه تاج برای تدوین پرسونا با ارائه فرم‌های اطلاعات اولیه و انجام یک یا دو مرحله مصاحبه تلاش می‌کنیم تا آنچه برای شناخت بهتر شخصیت برند شما لازم است را تهیه کنیم. تیم خلاقیت گروه تاج آماده است تا پس از دریافت اطلاعات اولیه، با ایده‌پردازی و تولید محتوا، پرسونای برند شما را به بهترین نحو تدوین کند.

طراحی لوگو

لوگویی که برای یک برند طراحی می‌شود بخش حیاتی آن است و می‌بایست علاوه بر برخورداری از زیبایی و سادگی، ماهیت کسب‌وکار و فلسفه وجودی آن را برای جامعه هدف روایت کند. به همین دلیل است که ما در گروه تاج فرآیند طراحی هویت بصری را با تدوین پرسونا و استراتژی ارتباطی برند آغاز و تلاش می‌کنیم تا با همفکری با مشتریان‌مان و شناخت دقیق از مهم‌ترین ویژگی‌های کسب‌وکار آن‌ها لوگویی طراحی کنیم که بیشترین ارتباط را با هویت برند و پیامی که قصد انتقال آن را دارند، داشته باشد.

طراحی لوگو
Image

شعار تبلیغاتی، تگ‌لاین و مانترا

خلق یک ایده منحصربه‌فرد و پیامی به یادماندنی برای یک برند فرآیندی اتفاقی و یک‌‌باره نیست. تیم خلاقیت و ایده‌پردازی گروه تاج، برای تدوین شعار تبلیغاتی، تگ‌لاین یا مانترا در اتاق‌های فکر دور هم جمع می‌شوند و با ترکیب هزاران کلمه تلاش‌ می‌کنند تا در عین سادگی بدیع‌ترین ترکیب‌ها را برای برند شما خلق کنند.

مانترا

مانترای یک برند، دربرگیرنده قلب و روح یک برند و بیانی دیگر از جوهره و وعده‌های برند است. هدف از تدوین مانترای برند این است که تمامی افراد درون سازمان و نیز شرکای بیرونی، فلسفه وجودی برند را درک کرده و به آن وفادار بمانند.

مانترا
Image

تگ‌لاین

تگ‌لاین یا همان شعار سازمانی یکی دیگر از عناصر بااهمیت برندسازی است که مدت‌ زمان طولانی‌تری با سازمان باقی می‌ماند و هدف از آن نمایش ماهیت اصلی فعالیت یک کسب‌وکار است. در حقیقت تگ‌لاین عبارت کوتاهی است که بیان‌گر استراتژی شرکت و هدف ایده‌آل آن است و برخلاف شعار تبلیغاتی موردی و مرحله‌ای نیست.

شعار تبلیغاتی

شعار تبلیغاتی مجموعه‌ای از کلمات کوتاه و به یادماندنی است که در کمپین‌های تبلیغاتی و با رویکرد کوتاه‌مدت به‌کار می‌رود. یک شعار مناسب به شرکت کمک می‌کند تا به وسیله کلماتی که معرف مهم‌ترین ابعاد آن هستند، در ذهن مخاطبان ماندگار شود.

شعار تبلیغاتی
Image

طراحی هویت بصری

هویت بصری مجموعه المان‌های گرافیکی و ظاهری است که به شناخت و درک بهتر مخاطب از پیام یک برند کمک می‌کند. از آن‌جا که یک مخاطب ترجیح می‌دهد همواره با تصویری واحد از یک برند مواجه شود، حفظ یکپارچگی و انسجام در تمامی نقاط تماس برند با درون و بیرون سازمان اهمیت زیادی دارد. در گروه تاج ما این تصویر یکپارچه و واحد از برند شما را در قالب کتابچه‌ای تحت عنوان “کتابچه برند” یا “برندبوک” ارائه می‌کنیم.

فرم سفارش

المان های گرافیکی

المان‌های گرافیکی، شامل لوگو، رنگ‌ها و تایپوگرافی خاص مرتبط با یک برند هستند. در سی‌سرو با تحلیل فرم‌های اولیه و نیز مطالعه پرسونای برند،‌ المان‌های گرافیکی منحصربه‌فرد برند شما را طراحی می‌کنیم.
اقلام اداری
اقلام اداری که در سی‌سرو طراحی می‌شوند شامل کارت ویزیت، سربرگ، پاکت، فولدر و سایر اقلامی است که برای مستندسازی مدارک و ارتباط با مخاطبان درون و بیرون سازمان به کار می‌رود.

Image
Image

المان های سازمانی

در سی‌سرو برای هر یک از وجوه بصری برند که در داخل یا خارج سازمان استفاده می‌شوند طراحی ویژه‌ای انجام می‌شود. این موارد از لباس فرم کارکنان و لوازم داخلی تا تابلوهای سازمانی و سردر مجموعه متفاوت هستند.

المان های فضای دیجیتال

آنچه سی‌سرو تحت عنوان هویت بصری آنلاین به شما ارائه می‌دهد شامل قالب وب‌سایت، خبرنامه، قالب استفاده از شبکه‌های اجتماعی و سایر مواردی است که ممکن است در فضای دیجیتال برای معرفی برندتان به آن نیاز داشته باشید.

Image
Image

تبلیغات BTL

برخی ابزارهای ارتباطی مانند کاتالوگ‌، بروشور، مجلات و پوسترها که در زبان تبلیغات به ابزارهای (BTL (Below the Line Advertising، معروف‌اند، به دلیل ارتباط نزدیک و قابل لمسی که با مخاطبان برقرار می‌کنند،‌ تاثیر بسزایی در جذب آن‌ها دارند.

در سی‌سرو با تکیه بر توان‌مندی‌های تیم هنری، قالب‌ها و چارچوب‌های مورد نیاز برند شما را برای ابزارهای ارتباطی که عنوان شد ارائه می‌کنیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید