بازاریابی, فروش, تبلیغات, فروش اینترنتی, تبلیغات اینترنتی, بازاریابی اینترنتی, سئو, تجارت الکترونیک, برندینگ

برنامه ریزی منابع انسانی – آواتاج
logo

آواتاج

شرکت توسعه تجارت آواتاج ارایه کننده راهکارهای تجارت الکترونیک - بازاریابی اینترنتی - مدیریت ارتباط با مشتریان و هوش تجاری می باشد
info@avataj.com
031-33932425
031-33932422
09131098875
09130353597
 

برنامه ریزی منابع انسانی

منابع انسانی

برنامه ریزی منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی را شناسایی، انتخاب، استخدام، تربیت و پرورش نیروی انسانی به منظور نیل به اهداف سازمان تعریف کرده اند. منظور از منابع انسانی یک سازمان، تمام افرادی است که در سطوح مختلف سازمان مشغول به کار هستند و منظور از سازمان، تشکیلات بزرگ یا کوچکی است که به قصد و نیتی خاص و برای نیل به اهدافی مشخص به وجود آمده است.

باوجود اهمیت آشکار مدیریت منابع انسانی همیشه ابهامات و سو تعبیرهایی درباره ماهیت واقعی، نقش و وظیفه دقیق آن وجود داشته است. یکی از دلایل این امر جدید بودن این وظیفه نسبت به سایر وظایف در سازمان است، زیرا تا چندی پیش، نیازی به جدا کردن مدیریت منابع انسانی و اختصاص واحد یا اداره ای بخصوص با مجموعه ای از وظایف تخصصی به این منظور احساس نمی شد و در واقع ، مدیریت منابع انسانی جزو وظایف عمومی مدیریت به شمار می آمد.

توام با تغییر در فلسفه وجودی اداره کارکنان، مدیریت منابع انسانی بتدریج پا از وظایفی چون انتخاب و استخدام نیروی، تعیین حقوق و مزایا و ایجاد هماهنگی در روابط کارگری فراتر گذاشت. امروزه شاهدیم که مدیریت منابع انسانی در طرح ریزی برنامه های مهم و استراتژیک مشارکت فعالی دارد و به طورکلی، جایگاهی به مراتب بالاتر از گذشته در سازمان یافته است.

تغییر و تحولات سریع و پیچیده تر شدن محیط از جمله عوامل مهمی است که در گسترش نقش مدیریت منابع انسانی در ساطمان موثر بوده است. امروزه قوانین و مقررات بسیاری بر استخدام و چگونگی فعالیتهای سازمان نظارت می کند و اغلب، تخلف از آنها موجب تعقیب حقوقی، کیفری یا پرداخت جرایم نقدی سنگینی می شود. بهداشت و ایمنی محیط کار، اجتناب از تبعیض در استخدام، پرداخت حقوق و دستمزدهای کافی و عادلانه از جمله مواردی است که نظارت و کنترل مستقیم دولت می باشد و سازمان مکلف به رعایت آنهاست.

نیروی کار نیز امروزه توقعات بیشتری از دیروز دارد، دیگر به هر شغلی در هر شرایطی و با هر دستمزدی تن در نمی دهد و برای کیفیت کار و زندگی کاری مطلوب، اهمیت زیادی قایل است. در نتیجه، متخصصان امور نیروی انسانی باید مشاغل را طوری طراحی کنند که کار در محیط سازمان برای کارکنان، مطلوب و رضایت بخش باشد.

نقش مدیریت منابع انسانی نخست، تشخیص استعدادهای بالقوه نیروهای شاغل در سازمان و سپس فراهم آوردن امکاناتی برای شکوفایی آنهاست.

وظایف مدیر منابع انسانی عبارتست از:

  • طراحی سیستم جذب و استخدام
  • تجزیه و تحلیل مشاغل
  • آموزش کارکنان
  • طراحی سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان
  • طراحی سیستم پاداش
  • طراحی سیستم حقوق و دستمزد
  • طراحی سیستم بهداشت و ایمنی کار
  • طراحی سیستم انضباط

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید